Jak Brian Souter okrada Polskę i Polaków?

Dla wielu czytelników tego tekstu, to przecież dobroczyńca Polaków, zwłaszcza tych biednych. To dzięki jego PolskiemuBusowi możemy szybko, komfortowo, a przede wszystkim tanio podróżować po kraju. Raczej powinienem dzisiaj napisać jak Marcin Celejewski, bądź najlepiej Maria Wasiak okrada, ale…

Często czytam uwagę, że Pendolino, to zły zakup, bo finansujemy robotników we Włoszech zamiast u nas w Polsce. Po pierwsze: żaden polski producent taboru szynowego aktualnie nie dysponuje nawet projektem czegoś podobnego na wzór Pendolino, a tym bardziej nie takiego pojazdu od dłuższego czasu w regularnym ruchu pasażerskim. A czy paliwożerne VanHoll’e zostały wyprodukowane w Polsce – NIE! Czy PolskiBus.com jest polską firmą – NIE! Czy PolskiBus.com płaci podatki – zapewne ma jakieś zniżki. A przecież mamy w kraju Solarisa czy Solbusa – te firmy z wielkim zaangażowanie wyprodukowałyby dla Briana Soutera „czerwone autokary”.

Rynek Kolejowy donosi o podwyżce ceny biletu relacyjnego z Warszawy do Trójmiasta. A wszyscy się spodziewali, że nowy produkt = tańsze bilety. To tak samo jak przy fuzji Telewizji N z Cyfrą+ w NC+, jakby ludzie nie wiedzieli, że ich wartość dla firmy nie może się zmniejszyć, a powinna wzrosnąć, zwłaszcza, ze dostaną lepszą ofertę. Dlatego infolinia nikomu abonamentu nie obniżyła, a proponowała co najmniej 10 zł wyższy. PKP Intercity S.A. zapłaciła, płaci i będzie płacić za Pendolino i musi na nie zarobić. Dlatego ceny biletów będą wyższe. A dlaczego nikt nie zwraca uwagi, że PolskiBus.com już dawno podwyższył ceny biletów z Warszawy do Gdańska? Pisze ten tekst w piątek o 19:30 – jest bilet do Gdańska na jeden kurs za 51 zł. Na najbliższy tydzień najtańsze bilety za 32 zł, a przeciętnie za 39 zł. To mają być ceny dla biednego studenta? Na za miesiac po 17 i po 27 zł. Przy zakupie na pprzynajnmniej 15 dni przed wyjazdem mam pociąg TLK za 43,40 zł a EIC za 91,00 zł. Natomiast student odpowiednio 21,27 zł oraz 44,59 zł I w pociągu jest normalna toaleta, a nie dla krasnoludków.