Warszawa Gdańska i jej rozbudowa

Warszawa Gdańska i jej rozbudowa

Co myślicie o Warszawie Gdańskiej i jej rozbudowie?

Według mojego podróżowania po mapie Google da się już dzisiaj z Warszawy Zachodniej peron 8 dojechać na linię radomską. A więcej pociągów SKM oraz Kolei Mazowieckich, w tym w wydłużonej relacji np. Piaseczno-Legionowo przyda się.

Moim zdaniem ta stacja ma potencjał: bardzo blisko stacji metra Dworzec Gdański. Jednym tunelem przechodzimy z metra na perony kolejowe. Ponadto krzyżują się tu dwie trasy tramwajowe, a blisko trzecia, więc łatwy dojazd do wielu miejsc w Stolicy, do tego autobus 116 Chomiczówka – Wilanów przez Krakowskie Przedmieście… Serio, to miejsce jest lepiej skomunikowane niż Warszawa Centralna!

I naprawdę martwię się, że zbudują peron 4, może i brakujący 1. Do tego nowy budynek dworcowo-biznesowy. A ruch pasażerski pozostanie po remontach średnicy jak dzisiaj, czyli 95% połączeń z peronu 3; bardziej opłaca się wsiąść do w/w środków komunikacji niż do pociągu, bo jest on raz na godzinę…

Myślę, że poza zwiększeniem ruchu lokalnego byłoby to idealne miejsce dla części pociągów dalekobieżnych na stałe, np. jakiegoś nowego prywatnego gracza.

 

Polecam też temat na forum Kolejowe Sprawy