Bilet turystyczny

Bilet turystyczny uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Przewozów Regionalnych, Kolei Dolnośląskich, Arriva RP, Kolei Śląskich oraz Kolei Wielkopolskich – pod warunkiem jednoczesnego wykupienia oferty KW Bilet Plus, od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach.

Jest to bilet imienny. Do przejazdów uprawniona jest tylko ta osoba, dla której bilet został wystawiony. Bilet jest ważny łącznie z dokumentem tożsamości, którego numer właściciel jest obowiązany wpisać na bilecie przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu. 

Bilet turystyczny można kupić zarówno w kasie biletowej, jak i w pociągu. Dostępny jest w dwóch wersjach. Pasażerowie jeżdżący tylko pociągami REGIO (oraz osobowymi ww. przewoźników) płacą tylko 37 zł a podróżujący dodatkowo pociagami REGIO, interREGIO i REGIOekspresami – 67 zł – przy przejazdach pociagami KW należy dokupić ofertę KW Bilet Plus.
Przejście do pociągu interREGIO i REGIOekspres z biletem turystycznym ważnym na przejazdy w klasie 2 pociągami REGIO jest dozwolone, po uiszczeniu w kasie biletowej lub w pociągu, stosownej dopłaty.

warunki taryfowe oferty – § 46 Taryfy przewozowej (TPR)

One Response

  1. PKP S.A. czyli wyrodna matka | BLOG KOLEJOWE SPRAWY
    PKP S.A. czyli wyrodna matka | BLOG KOLEJOWE SPRAWY / 10-3-2013 / ·

    […] Bilet turystyczny […]

Leave a Reply